doplňujúce info


1. časť – vysvetlenie pojmov

ateliér – fotografovanie v ateliéri photo ESSENTIA | studio na Bytčickej 16 v Žiline
interiér – fotografovanie v interiéri, najčastejšie „u Vás doma v byte, v dome …“ príp. na inom vopred dohodnutom mieste
exteriér – fotografovanie v exteriéri, zvyčajne „u Vás doma na záhrade, na dvore“ príp. na inom vopred dohodnutom mieste v prírode, pri vode, v lese …

 

2. časť – technické info

fotografia sa v zmysle zákona č. 618/2003 Z. z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (ďalej len „autorský zákon“) považuje za dielo, ktoré je výsledkom vlastnej tvorivej duševnej činnosti autora (fotografa) a je vyjadrená v podobe vnímateľnej zmyslami.

vyhotovenie diela sa realizuje v tzv. RAW formáte. je to elektronický formát zápisu dát na pamäťové médium (pamäťovú kartu) bez akejkoľvek dodatočnej úpravy týchto dát vo fotoaparáte. „ľudovo“ by sa tento formát dal nazvať akýmsi „digitálnym negatívom“, ktorý sa následne spracováva v počítači vhodným programom.

výber, úprava a retuš fotografií je plne v kompetencii fotografa. postprodukcia trvá obvykle do 7 kalendárnych dní od fotografovania (táto doba sa môže aj meniť). po tomto „kole“ posielame zákazníkovi link s heslom na zabezpečený webový album na webe www.photoessentia.sk. priamo v tomto web albume si zákazník vyberie a označí zábery o ktoré má záujem. následne posielame zákazníkovi link na stiahnutie fotografií.

neupravené zábery (RAW formát, JPG formát, … alebo akýkoľvek iný formát) – nie sú predmetom vyhotovenia diela a preto ich neposkytujeme.

platba za fotografovanie sa realizuje na osobnom stretnutí pri fotografovaní. platba za prípadnú doobjednávku sa realizuje prevodom na bankový účet príp. podľa dohody.

 

3. časť – odporúčania

odporúčané jednofarebné oblečenie v pastelových farbách; preferované farby: hnedá, krémová, zemitá, biela, žltá, prípadne káro

vhodné druhy oblečenia:
pre chlapcov: jednofarebné nohavice bez vzoru/ rifle, jednofarebná košeľa (prípadne káro resp. jemný pásik), polo tričko s golierikom
pre slečny: šaty bez rukávov, príp. sukňa a blúzka (môže byť aj pletený svetrík)

vhodná obuv:
jednofarebné topánky, jednofarebné plátené tenisky, príp. aj jednofarebné gumáky. Bezpochyby najlepšie na fotografiách vyznejú bosé detské nohy.

vhodnými doplnkami u detí sú:
pre chlapcov: štýlová baretka, motýlik, kravata, traky, šatka, šál
pre slečny: slamený klobúčik, pletená čiapka, šál, šatka, čelenka z jemných kvietkov

 

4. časť – archivovanie fotografií

fotografie z fotografovania, ktoré prešli výberom, archivujem na hardvérovom úložisku (prevažne pevných diskoch) max 6 mesiacov od termínu fotografovania. do tejto doby je možné posielať dodatočné požiadavky. po tejto dobe sú tieto zaarchivované fotografie z dôvodu kapacitných limitov na hardvérových úložných zariadeniach vymazané.